Jak krok po kroku wynająć nieruchomość

  • Zaktualizowano

Znalecienie lokatorów: Dodaj swoją nieruchomość do platformy Rendin, my rozdystrybuujemy je jak najszerzej, używając portali nieruchomościowych i/lub innych kanałów.
Pod swoim ogłoszeniem w aplikacji Rendin zobaczysz kandydatów i wynik ich weryfikacji. Wybierz tych, z którymi chcesz się skontaktować, spośród osób z pozytywnym wynikiem weryfikacji. Sporo osób dokonuje weryfikacji dopiero po pokazaniu mieszkania kandydatowi, ale naszym zdaniem lepiej zrobić to najpierw. Oszczędzisz dzięki temu czas i nie narazisz się na niedogodności.

Pokaż lokal kandydatom: Jeśli chcesz oszczędzić czas, zaplanuj wszystkie wizyty potencjalnych lokatorów na ten sam dzień albo zorganizuj “dzień otwartych drzwi”, tak żeby wszyscy zainteresowani mogli pojawić się, obejrzeć mieszkanie i zadać pytania.

Przygotuj umowę najmu: Z Rendin to bardzo łatwe, bo wszystkie ważne kwestie zostały już ujęte w wersji roboczej umowy. Wynajmujący i Lokator muszą tylko wypełnić luki. Jeśli właściciel działa na własną rękę, to musi posiadać umiejętności prawne do sformalizowania umowy.

Przygotuj protokół przekazania i przekaż lokal: Pewnie myślisz, że najtrudniejsze już za Tobą, bo udało się znaleźć lokatora, ale ten etap trzeba wziąć na serio. Nigdy nie ma stuprocentowej gwarancji, że w trakcie umowy najmu nie pojawią się problemy. Właśnie dlatego potrzebny jest akt przekazania nieruchomości. Ten dokument ułatwia wszelkie przyszłe roszczenia. Zdecydowanie warto zrobić zdjęcia, które pokazują stan nieruchomości przed przekazaniem jej Lokatorowi (z bardziej szczegółowymi zdjęciami stanu najdroższych sprzętów). Trzeba również zrobić zdjęcia liczników i sporządzić listę przedmiotów na wyposażeniu lokalu. W aplikacji Rendin zrobisz to w bardzo łatwy sposób.