Co to jest zużycie będące następstwem normalnej eksploatacji mieszkania?

  • Zaktualizowano

Naturalne zużycie obejmuje deprecjację wyposażenia, mebli, podłóg czy ścian, która następuje nieuchronnie w czasie przy normalnym codziennym użytkowaniu. Nawet przy najlepszych intencjach nie da się na zawsze utrzymać pierwotnego stanu. Dlatego wynajmujący zawsze musi liczyć się z tym, że jego nieruchomość wymaga od czasu do czasu remontu, naprawy sprzętu AGD lub wymiany mebli. Jest to koszt bycia właścicielem połączony z uzyskiwaniem miesięcznego dochodu.

Lokator nie może być obciążony za za naprawy związane z naturalnym zużyciem. Lokator musi zrekompensować szkody w nieruchomości, takie jak uszkodzenie lub nieusuwalne zabrudzenie. Wynajmujący musi uwzględnić naturalne zużycie przy obliczaniu czynszu przed zawarciem umowy.
Aby uniknąć nieporozumień, przy przekazaniu mieszkania należy sporządzić dokładny protokół przekazania lokalu a oczekiwania należy omówić tak otwarcie, jak to możliwe i wpisać w protokole jako wzajemne ustalenia. Zabezpieczenie wynajmu Rendin nie obejmuje pokrycia strat spowodowanych naturalnym zużyciem.